W dniach 14-20.05.2018r. chór „Canticorum” z Domu Kultury w Stęszewie, wziął udział w XVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

W ramach tego festiwalu odbyły się warsztaty śpiewu i emisji głosu prowadzone przez Panią Antoninę Grzelak, przesłuchania konkursowe oraz koncert towarzyszący w Kościele Św. Michała Archanioła w Purdzie.

Miło nam poinformować, że nasz chór nawiązał bliską współpracę z chórem Milenium z Wronieckiego Ośrodka Kultury, wynikiem czego były wspólne występy oraz nowo nawiązane przyjaźnie.

Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzania licznych miejscowości m.in. Św. Lipka, Kętrzyn, Mikołajki, Olsztyn, Dobre Miasto, Stoczek Klasztorny oraz Lidzbark, poznający tym samym ich historię i kulturę.

Bardzo dziękujemy Panu dyrygentowi Remigiuszowi Skorwider za pracę i trud włożony podczas organizacji tego wyjazdu i warsztatów, jak również chórowi Milenium za miłą i wspaniałą atmosferę podczas pobytu w Barczewie.

Mamy też nadzieję, że nasza wspólna znajomość zaowocuje niedługo miłą niespodzianką dla mieszkańców Gminy.